top of page

Basın Odası


Dermokozmetika, “Kusursuz Müşteri Memnuniyeti”ni hedefliyor

Verilerimizi incelediğimizde günümüz perakende ticaret alışkanlığının hızla değişmekte olduğunu ve bunda Y kuşağının büyük ölçüde rol oynadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 1980 ve 2000 yılları arasında doğan bu kuşağın teknolojik gelişmelere çok hızlı ayak uydurduğunu ve buna bağlı olarak da alışveriş alışkanlıklarını ne denli hızlı değiştirdiklerini net bir şekilde görebiliyoruz.


Dermokozmetika olarak 2013 yılından bu yana 5.000 in üzerinde dermokozmetik ürünü müşterilerimizle buluştururken önceliğimiz kusursuz müşteri memnuniyetini sağlayabilmek. Gönderilerin hızlı, eksiksiz ve sorunsuz şekilde müşterilerimize ulaştırılması için tüm operasyonel süreçlerde gelişmiş bir ERP yazılımı kullanmaktayız. Hızlı olmanın yanı sıra esnek raporlama ve analiz özellikleriyle müşteri deneyimi ve alışveriş alışkanlıklarını inceleyebiliyor böylece daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlayabilmek için doğru geliştirmeleri yapabiliyoruz.


Sektörel olarak dermokozmetik ürünlere ait deneme boy ürünlerin doğru müşteriyle buluşmasının çok önemli olduğunu düşünüyor, bu sebeple geliştirdiğimiz Hediyeni Sen Seç modülü ile müşterilerimizin diledikleri deneme boy ürünü ücretsiz olarak seçebilmelerine imkan tanıyoruz. Böylece deneme boy ürün seçimi yapan müşterilerin gerçek boy ürünü hangi oranda satın aldığının analizini yaparak müşterilerimizin memnuniyet seviyelerini ölçümleyebiliyoruz.


Son 10 yıldaki araştırmalar küresel pazarda dijitale önemli yatırımlar yapan genç markaların pazar liderleriyle arasındaki farkı kapattıklarını göstermekte. Buradaki önemli noktalardan birinin de çok kanallı pazarlamanın doğru ve etkin şekilde kullanılması olduğu rahatlıkla görülebilmekte. Dermokozmetika, dermokozmetik ürünleri müşterileriyle buluşturmanın yanı sıra markalara dijital pazarlama hizmeti de sunmaktadır. Özel kampanya kurgusu, e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması gibi kanalları içerisinde barındıran çok kanallı bir pazarlama hizmeti ile markaların bilinirliğine büyük katkı sağlamaktadır.


Önemli dijital kanallardan biri olan sosyal medya, ilk zamanlar sadece gençlerin kullandığı bir sosyalleşme aracıyken son zamanların en çok tercih edilen bilgi alma, iletişim kurma, eğlenme, kazanma ve hatta hizmet alma araçlarından biri haline gelmiştir. Dermokozmetika trendi takip ederek sosyal medyada yazılı ve görsel içerik üretmekle kalmıyor aynı zamanda takipçilerinin soru ve önerilerine de yine bu platformlardan cevap verebiliyor. Sadece bilgi akışı veya trendlerin konuşulduğu bir alan olmasının dışında Kadın Kadına Konuşalım ve Sendromsuz Pazartesi gibi kendi yarattığımız özel projelerimizle sosyal mecralarda fark yaratıyor yine farklı kurgularda düzenlediğimiz yarışma ve çekilişlerle sosyal medyanın daha eğlenceli hale gelmesini sağlıyoruz.


Tüketicilerin tercihlerine göre geliştirdiğimiz pazarlama stratejileri ve bunları dijital kanallarda etkin biçimde kullanabilmemiz sayesinde geçtiğimiz yıla göre %81 lik büyüme gerçekleştirdik.

 

Dermokozmetika olarak e-ticaret alanındaki büyümemizi tüketicilerimizi rehber alarak ve her an gelişen dijital dünyaya ayak uydurarak sürdürmeyi hedefliyoruz.

 

6 EYLÜL 2019 | HÜRRİYET GAZETESİ

Basın bültenini indir

bottom of page